O Bir Dahi : Yalın Alpay
İstanbul'da 1980 yılında doğdu. Okumayı ve yazmayı 2,5 yaşında öğrendi. İlkokula birinci ve ikinci sınıfı atlayarak üçüncü sınıftan başladı. 


Lisansını İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden alan Yalın Alpay, yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümünde tamamladı. Doktora çalışmasına İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Biliminde devam etti.


Varlık, Virgül, Radikal Kitap, Istanbul Art News, Rh Sanat, Ot dergilerinde yazdı. Tarih, siyaset, sanat ve ekonomi konularında çeşitli akademik dergilerde ve kitaplarda pek çok makale yayınladı. 


Türkiye Ekonomi Tarihi; Türkiye’nin Zenginleşme Projesi: Afrika; Genç Mustafa (daha sonraki baskılarda Genç Mustafa Kemal); Her Şey Ekonomi Değil; Paylaşmasak Olmazdı; Moualla’nın Sanatı; Olaylarla Türkiye Ekonomisi; Yalanın Siyaseti, Devrim Erbil’de Öz’ün Ritmi ve Yapı(t)söküm isimlerini taşıyan, on kitabı yayımlandı. Kitapların dördünü Prof. Dr. Emre Alkin’le birlikte kaleme aldı.


​2011 yılında Genç Mustafa adlı çizgi romanıyla, Çizgi Roman Derneği ile Çizgi Roman Okurları Platformu’nun Çizgi Roman Ödüllerinde, “En İyi Türk Yazar”, 2017 yılında Platin Dergisi’nin düzenlediği İş Kitapları Ödüllerinde, Olaylarla Türkiye Ekonomisi adlı kitabıyla (Prof. Dr. Emre Alkin’le birlikte), “Yılın En İyi İş Kitabı”, yine 2017 yılında Yalanın Siyaseti kitabıyla, “Necip Hablemitoğlu Toplumsal Duyarlılık” ödüllerini aldı.


Çeşitli tv ve Youtube kanallarında programlar yapıyor. 
Daha fazla gazete haberine buradan ulaşabilirsiniz.


Wikipedia sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Daha yeni Daha eski

نموذج الاتصال